KodlAğrı Projesinin Açılışı Yapıldı

KodlAğrı Projesinin Açılışı Yapıldı

KodlAğrı projesinin açılışı Sayın Valimiz Tarafından yapıldı. Projesinin açılışı Alparslan İlköğretim okulunda Valimiz Sayın Süleyman Elban, İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Turan ve diğer yetkililerin katılımıyla gerçekleşti.

KodlAğrı Projesi ve Dyned eğitimleri İl merkezinde 16 ve diğer ilçelerimizdeki 12 olmak üzere toplam 28 okulumuzda bilgisayar ve ekipmanlar sağlanarak aktif olarak devam etmektedir. KodlAğrı Projesinin hayata geçirilmesi ile çocuklarımızın analitik düşünme becerilerinin artmasını sağlayacağı gibi, bu sayede günlük yaşantılarında da düşünme, kendi kendine fikir üretme gibi becerilerinin gelişmesine ve içinde bulunduğumuz bilişim çağında araştıran, sorgulayan, zamanını tüketerek değil üretmek için harcayan nesiller olarak yetişebilmelerine katkı sağlayacaktır.

Açılışta konuşan Vali Elban,’’ Kodlama alanının önemi gelecek yıllarda daha çok anlaşılacağından hem ülkemiz hem de ilimiz için hayırlı olmasını ümit ediyorum. Öğrencilerimizin KodlAğrı projesinin yanı sıra Dyned Projesiyle İngilizce eğitimi alarak gelecekte daha donanımlı ve eğitimli bireyler olarak yetişmelerine vesile olacaktır. ‘’dedi.

Daha sonra Sayın Valimiz, Alparslan İlköğretim okulu yöneticileri ve öğretmenleri ile sohbet ederek taleplerini ve sorunlarını dinledi.


27 Aralık 2017 Çarşamba